Hikayemiz

Anasayfa Hikayemiz

Arakan Müslümanlarının yeni trajedisi ve Arakan eyaletinde bir buçuk milyondan fazla insanın çeşitli biçimlerde şiddete ve zulme maruz kalması Arkans'ı her yerde destekleyen ve onlara yardım eden resmi bir insani yardım kurumu kurma hayalinin gerisindeydi.

2012 yılında, özel bir dernekten bahsetmek sadece bir grup arkadaşla geçici bir sohbetti, bugün uzun bir mücadele ve hırsı aşan bir iradenin ardından Tanrı istediğimizi gerçekleştirdi.

Arakan'da ve Bangladeş, Malezya, Hindistan, Nepal ve evsiz Arkan'ın bulunduğu her ülke ile iltica sınır bölgelerinde kalkınma projeleri ve temel hizmet projeleri hazırlama ve uygulama konusunda istekliydik.

Başlangıçtaki zorluklara rağmen, Tanrı'nın lütfu ile birçok başarıya ulaşmayı başardık ve Arakan halkının acılarını hafifleten ve daha iyi olmaları için onları ileri iten özel eylemler sağladık. Yaptığımız ve başardığımız şeylere rağmen, kararlılık söndürülmedi ve çökmedi ve hala halkımız için ulusun gençliğinin gücüyle dolu bir şafak, kasvetli ve bir gelecek yaratmayı hedefliyoruz.

Hala daha fazla ve daha fazlasını sunmak için kendimizi güç ve kararlılıkla zorlamak için hiçbir şey yapmadığımızı düşünüyoruz.